Spotkanie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży


wymiana-2017-38Dwunaste spotkanie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży 
w Gimnazjum nr 7

       W dniach 2-8 czerwca 2017r. gościliśmy w naszej szkole 7 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły IDA-EHRE-SCHULE w Bad Oldesloe wraz z dwoma nauczycielkami. Przez tydzień uczniowie mieli mnóstwo okazji, aby doskonalić swoje umiejętności językowe i wzajemnie bliżej się poznać. Mała grupa sprzyjała szybkiej integracji. Pierwszego dnia wybraliśmy się rowerami do Mielna, zimna woda nie odstraszyła nawet przed kąpielą w morzu.

     Nie zabrakło wspólnych podchodów po Koszalinie i wizyty w aquaparku. Uczniowie próbowali swoich sił w czasie zajęć sportowych i wspinaczki z p.Marcinem Odżygóździem i p.Marceliną Bielak, tańczyli z p.Marzeną Niechajczyk, brali udział w lekcjach j.angielskiego i niemieckiego oraz w quizie polsko-niemieckim. Po raz trzeci  na życzenie gości zwiedziliśmy także Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie oraz tradycyjnie Stare Miasto w Gdańsku. Nasz program zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z rodzicami w Suchej Koszalińskiej u Państwa Gębura, którym bardzo dziękujemy za gościnność.

Dzięki pomocy wielu nauczycieli udało nam się zrealizować atrakcyjny program. Dziękujemy rodzicom za serdeczne przyjęcie i opiekę nad naszymi gośćmi.

Jak co roku, w organizacji programu wymiany wsparło nas finansowo Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu POMERANIA w Szczecinie ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Agnieszka Drężek i Beata Piasecka            Zapraszamy do galerii