Sukces SYLWII STANIASZEK

mistrz2017_3Czytelniczy sukces SYLWII STANIASZEK – uczennicy klasy IIIB

Szkolny etap Powiatowego Konkursu pt. „WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA”, którego organizatorem w naszej szkole była polonistka Paulina Preckajło, odbył się 22 września 2017r. Gościem honorowym, który przyjął zaproszenie organizatora i podniósł rangę konkursu oraz udzielił wielu cennych rad naszym młodym czytelnikom, był aktor – Pan MARCIN BORCHARDT, grający na deskach Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie.

Celem tegorocznego konkursu było zachęcenie uczniów do czytania książek Joanny Chmielewskiej oraz dbanie o kulturę słowa.
Sylwia Staniaszek z kl. IIIB najpiękniej przeczytała fragment powieści pt. „Klin” Joanny Chmielewskiej i zajęła I miejsce. Uczennica zakwalifikowała się do finału konkursu powiatowego, który odbędzie się 4.10.17r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. II miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Botkiewicz z kl. IIIB, a III miejsce przypadło Mateuszowi Kurkierewiczowi – uczniowi klasy IIA. Wyróżnieni uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Pauliny Preckajło, która serdecznie gratuluje swoim uczniom dużej aktywności czytelniczej i życzy wielu dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii