12 wymiana polsko-niemieckiej młodzieży

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy warto pojechać, wziąć udział w wymianie polsko-niemieckiej, niech zapyta tych, którzy tam byli…

wymiana2017_18_9W dniach 23-29 października siódemka uczniów klas drugich gimnazjum wraz z dwójką nauczycieli wyjechała do Bad Oldesloe w Niemczech, by szkolić swój język obcy, by poznać życie i zwyczaje swoich partnerów, których poznali i gościli w swoich domach w czerwcu tego roku. Przyjechaliśmy w sobotę wieczorem. Na dworcu z transparentem powitalnym czekali już na nas nasi partnerzy wraz z rodzinami.

Każdy uczeń i nauczyciel został zabrany do swojej rodziny, by z nią spędzić wieczór i niedzielę tzw. dzień rodzinny. W poniedziałek rano spotkaliśmy się wszyscy w szkole. Każdy dzielił się swoimi wrażeniami w rodzinach. Oficjalnie powitał nas Dyrektor Szkoły i otrzymaliśmy małego marcepana na powitanie. Potem było zwiedzanie szkoły wraz z partnerami oraz wyjazd pociągiem do Lubeki. Tam z przewodnikiem angielskim zwiedziliśmy miasto. Po południu był czas na zakupy z partnerami. We wtorek pojechaliśmy do Hansa Parku. Tam mieliśmy dużo czasu na zabawę i karuzele. We środę zwiedzaliśmy Hamburg, a tam muzeum miniatur budowli światowych oraz niezwykłą filharmonię. Po powrocie był czas na podchody po mieście Bad Oldesloe. W ostatni już dzień, we czwartek był czas na pobyt w szkole. Tam odbyła się olimpiada sportowa. Było dziesięć różnych stacji, które każda grupa musiała przejść i wykonać zadania tam przypisane. Po szkole, po południu odbyło się pożegnalne przyjęcie grillowe w ogrodzie u rodziców jednej z uczennic. To był ostatni czas na wspólne rozmowy i zabawy. W piątek o godz. 9.30. wyruszyliśmy już w droge powrotną do Polski. Po godz. 18.00. byliśmy już w Koszalinie, gdzie czekali na nas nasi bliscy.

Zapraszamy do galerii

 Opiekunowie tegorocznej wymiany: Beata Piasecka, Justyna Kostewicz