Noc w bibliotece 2017

noci_2017_12Andrzejkowa Noc w Bibliotece odbyła się z 1 na 2 grudnia. Spotkaliśmy się o 20.00. na sali gimnastycznej. Po rozłożeniu rzeczy i przygotowaniu kolacji zaczęliśmy podchody biblioteczne.

Tego roku były oparte o książkę: „Charlie i fabryka czekolady”. Uczniowie losowali karteczki, na których były imiona, nazwiska, cechy charakterystyczne pięciorga dzieci, które odwiedziły fabrykę czekolady. Osoby, które najszybciej się odnalazły i stworzyły grupę danej postaci, zaczynały podchody jako pierwsze i tak kolejne grupy. Były więc grupy: Charlie Bucket, Augustus Gloop, Veruca Salt, Violet Beanregarde, Mike Teavee.

Pierwszym zadaniem było lanie wosku i odczytanie z latarką z cienia odlewu, co to może być. Następnie uczniowie otrzymali koperty z zagadkami, gdzie było ukryte kolejne miejsce, gdzie mają się udać.Było obieranie jabłek i rzucanie obierkami, by odczytać litery, były szyfry, krzyżówki, test wiedzy o baśniach, rzucanie do kosza po wylosowaniu liczby rzutów, szukanie kart książek w bibliotece, a na koniec układanie własnej wróżby…

Skończone podchody zakończyliśmy wspólną kolacją, którą przygotowali uczniowie, każdy musiał coś przygotować samodzielnie na tę okazję…Potem już było nocne oglądanie filmów do godz.2.00. Rano po 7.00. wstaliśmy. Każdy uczestnik Nocy w Bibliotece otrzymał słodką niespodziankę. Do zobaczenia na kolejnej nocce. :)