Budowa atomu

Budowa atomu_12W styczniu rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą budowę modelu atomu. Uczniowie którzy uczestniczyli w nietypowym konkursie chemiczno-technicznym mają dobrze opanowane wiadomości i umiejętności z dość trudnego tematu – budowa atomu. W konkursie uczestniczyli też uczniowie z trudnościami w nauce z chemii. Zainteresowani formą konkursu przełamali niechęć do tematu i podjęli się zadania. Uczestnicy mieli okazję pochwalić się swoją kreatywnością, umiejętnościami technicznymi oraz wiedzą poszerzoną o różnego rodzaju ciekawostki o pierwiastkach chemicznych.

Efektem końcowym były nagrody związane z przedmiotami chemia i technika oraz wystawa prac uczniów zorganizowana pod opieką Pani Katarzyny Ciechanowicz i Pana Parysa Trojan i pokazana rodzicom i innym zainteresowanym osobom.