Konkurs informatyczny „3 x I” 2018

Konkurs_3xI_2018_1Pod patronatem Politechniki Koszalińskiej i Prezydenta Koszalina odbyła się kolejna edycja organizowanego przez koszaliński Computer College (CC) konkursu informatycznego dla gimnazjalistów z Koszalina oraz powiatu koszalińskiego pod hasłem „3 x I: informatyka, informacja, infostrada” 17 marca 2018 roku. Pierwszy etap – w postaci testów teoretycznych – odbył się jeszcze w gimnazjach. Trzech zwycięzców tego etapu wraz z opiekunem Parysem Trojanem z Gimnazjum nr 7  zostało zakwalifikowanych do finału: Jakub Solwodzki klasa II, Jakub Dzięcielski i Błażej Gonczar Klasa III.  Finał składał się z dwóch części – pisemnej (test) i praktycznej (przy komputerze). Obydwie odbyły się w CC. Gospodarzem uczestników rywalizacji na PK byli przedstawiciele Wydziału Elektroniki i Informatyki. Zanim odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów, gimnazjaliści zwiedzili laboratoria Elektroniki oraz wzięli udział w pokazach technicznych.