Dzień Ziemi z konkursem

otpady_92 kwietnia przypada międzynarodowy Dzień Ziemi, w związku z tym odbył się konkurs dla chętnych uczniów z klas drugich Gimnazjum nr 7 i uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 17.

Uczniowie którzy uczestniczyli w konkursie wykonali ciekawe przedmioty z surowców wtórnych np. lampkę nocną, robota zabawkę z świecącymi guzikami, poruszający się z silniczkiem samochód zabawkę, piórnik z butelki plastikowej albo doniczkę z butelki plastikowej z posadzonymi żywymi kwiatami, piłkarzy wraz z boiskiem do zabawy wykonanym z 100% surowców wtórnych, kubeł na śmieci (np. na zakrętki) z butelek plastikowych. Jak i wiele innych bardzo ciekawych przedmiotów, które chętnie były podziwiane przez młodszych uczniów szkoły podstawowej.

Uczestnicy wykazali się świetną kreatywnością i umiejętnościami technicznymi. Odpowiedzialni: nauczyciel chemii Katarzyna Ciechanowicz i nauczyciel biologii w szkole podstawowej nr 17 Dorota Thiel.

Zapraszamy do galerii