Żywa lekcja biologii i historii – Wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego

wycieczka15 listopada klasa III a i IIIc wyjechały na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Zwiedziliśmy jedne z największych na świecie podziemi fortyfikacyjnych (system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934-1944 dla ochrony wschodniej granicy Rzeszy).wycieczka2

Podziemia odcinka centralnego są także największym w Europie rezerwatem nietoperzy, zimuje tam około 30 tysięcy osobników należących do 12 różnych gatunków. Mieliśmy przyjemność poznać je i zobaczyć z bliska w stanie hibernacji.

wycieczka3Dziękujemy naszemu przewodnikowi p. Michałowi za bardzo ciekawą lekcję historii oraz naszym opiekunom: p. Justynie Zawadzkiej,

p. Agnieszce Dybzie-Zienowicz oraz p. Ryszardowi Szafirowiczowi.