Jak nie czytam jak czytam

10 czerwca przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam jak czytam”. W tym celu cała szkoła zgromadziła się na boisku szkolnym. Uczniowie zostali ustawieni na kształt ogromnej książki, po czym wszyscy zaczęliśmy czytać. Organizatorami akcji była biblioteka szkolna.

czytaj dalej »

Nieustający konkurs czytelniczy – zadanie IX – Czerwiec

Nieustający konkurs czytelniczy – zadanie VIII – Maj

Rozwiąż test.

  1. Autorem słów ”A niechaj narodowie wżdy postronni znają, Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają ”
  • Jan Kochanowski
  • Mikołaj Rej
  • Adam Mickiewicz

czytaj dalej »

Światowy Dzień Czekolady

D_czekoaldy_1Światowy Dzień Czekolady w bibliotece szkolnej odbył się 11 kwietnia w wigilię Dnia Czekolady. Była to gra terenowa. Uczniowie losowali numerek pytania dot.czekolady i musieli znaleźć to pytanie na korytarzach szkolnych. Bieganie po szkole i szukanie odpowiedzi w internecie trwało przez cały dzień. Uczniowie mogli dowiedzieć się, kto do Europy przywiózł czekoladę, co zawdzięczamy Włochom, czy też za czyj przysmak była kiedyś uważana czekolada?

Zapraszamy za rok!

czytaj dalej »

Dzień Czekolady – 12 kwietnia

CzekoladaZ okazji Światowego Dnia Czekolady biblioteka szkolna zaprasza na Konkurs związany z czekoladą. 11 kwietnia wstąp do biblioteki, wylosuj numerek pytania, znajdź je w szkole, wróć do biblioteki i odpowiedz na pytanie, a otrzymasz słodką czekoladkę. Zapraszamy ! ! !
czytaj dalej »

Nieustający konkurs czytelniczy – zadanie VII – kwiecień

Dopisz do imienia i nazwiska pisarza nazwę epoki, w której tworzył.

  1. Jan Kochanowski …………………………………..
  2. Jan Chryzostom Pasek ……………………………..

czytaj dalej »

Rozgrywki w „Chińczyka”

dsc02541W dniach 9- 11 marca na czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się w naszej szkole rozgrywki w „Chińczyka”.  Pierwszego dnia miały miejsce eliminacje  do półfinału.  Z 28 uczestników zakwalifikowało się 8 uczniów. Do finału dostały się już tylko 4 osoby, które zagrały w nietypowego „Chińczyka” (Frustration). Nie było możliwości, aby oszukać kostkę do gry, ponieważ była ukryta w planszy :) czytaj dalej »

Wybory książek 2016

ksiazkaKsiążki polecane
przez uczniów Gimnazjum nr 7

Mistrzostwa gry w CHIŃCZYKA

Ogłaszamy rozgrywki gry w CHIŃCZYKA,

które odbędą się w dniach 9-11 marca.
Zapisy odbywają się w bibliotece szkolnej
w dniach
26 lutego – 7 marca.
Zapraszamy nie tylko uczniów, ale także nauczycieli :) czytaj dalej »

Nieustający Konkurs Czytelniczy – zadanie VI – marzec

Kliknij zdjęcie
Zadanie V

Rozumiem co czytam

dsc02512Dnia 18 lutego 2016r. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy „Rozumiem to, co czytam. Siła wyobraźni”, który zorganizowała polonistka Paulina Preckajło. Podczas konkursu Pani Dyrektor Urszula Monkiewicz pogratulowała uczestnikom aktywności czytelniczej, która rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Aby przystąpić do konkursu należało przeczytać „Niezgodną” – powieść bardzo poczytną wśród młodzieży, którą napisała Veronica Roth. czytaj dalej »

Akcja ekoszkoły-zbieramy stare telefony

EkoNasza szkoła przystąpiła do Akcji Ekoszkoły, w ramach której zbierane są stare telefony komórkowe. Za pozyskane telefony szkoła otrzyma wartościowe nagrody. Akcja ta ma na celu ograniczenie ilości toksycznych odpadów na wysypiskach.

Kliknij też zdjęcie

czytaj dalej »

Noc detektywów

noc_detek_13Z 29 na 30 stycznia odbyła się w naszej szkole NOC DETEKTYWÓW. Zaproszonym gościem był policjant z Wydziału Kryminalnego w Koszalinie – st. asp. Piotr Czyżewski. Pokazał uczniom, jakie odciski mogą zostawiać przestępcy oraz narzędzia, którymi dysponują policjanci. czytaj dalej »

Wybory Ksiażek

Zdecyd

Podsumowanie gry „5 sekund”

Ogłaszamy wyniki gry pod nazwą „5 Sekund”, która odbywała się od listopada 2015r. do stycznia 2016r. w bibliotece szkolnej w każdy poniedziałek podczas długiej przerwy.

czytaj dalej »

Nieustający Konkurs Czytelniczy – zadanie V – luty

czytaj dalej »

Nieustający Konkurs Czytelniczy – zadanie IV- styczeń

 

Połącz w pary postacie z literatury i historii. czytaj dalej »

Noc w bibliotece

plakat czytaj dalej »

Wigilijny nastrój – podsumowanie

wigilijny1_1W piątek 18 grudnia na długiej przerwie zakończyliśmy akcję głośnego czytania „Opowieści wigilijnej” w bibliotece szkolnej. Gościem specjalnym była pani Dyrektor Urszula Monkiewicz, która przeczytała uczniom kolejny fragment książki. Następna taka akcja odbędzie się w czerwcu podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania. Nauczyciele bibliotekarze.                                                                                                          Mini mini galeria

SZKOLNY KONKURS – MISTRZ PIĘKNEGO PISANIA.

dscn1181W ostatnich tygodniach listopada w naszej szkole odbył się konkurs zatytułowany „Mistrz pięknego pisania”, którego organizatorem jest polonistka Paulina Preckajło. Należało przepisać własnoręcznie tekst, który był wcześniej napisany przez nauczycielkę na komputerze. czytaj dalej »

Wigilijny nastrój…

Wigilijny_1W każdą środę, czwartek i piątek w grudniu o godz. 10:40 czytamy „Opowieść wigilijną”. Biblioteka zaprasza :)

ZOSTAŃ MISTRZEM -5 SEKUND

Ze względu na duże zainteresowanie grą „5 sekund”

– gramy do końca I semestru, czyli do 25 stycznia 2016r. w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 10.40. czytaj dalej »

Nieustający Konkurs Czytelniczy – zadanie III- grudzień

Do każdej postaci dopisz tytuł i autora utworu, w którym występuje.

Np. Staś- W pustyni i w puszczy, Henryk Sienkiewicz

czytaj dalej »

Podchody czytelnicze zakończone.

img_1259Dnia 18 listopada o godz. 18.00.odbyły się w naszej szkole PODCHODY CZYTELNICZE. Dziękujemy wszystkim za udział. Kto nie był, niech żałuje, że nie znalazł skarbu króla Midasa :)                                                                                                                     Galeria

Podchody czytelnicze

- DZIŚ (18.11.2015) o godzinie 18.00. zapraszamy na wspólną zabawę podchody czytelnicze

Nieustający Konkurs Czytelniczy trwa!

Zadanie II- listopad

  1.  Podaj wszystkie dziedziny, w których przyznawane są Nagrody Nobla.
  2.  Wymień Polaków, laureatów literackiej Nagrody Nobla. Napisz, w którym roku otrzymali wyróżnienia.

Podpisaną kartkę z odpowiedzią proszę wrzucić do pudełka w bibliotece szkolnej do końca listopada.

ZOSTAŃ MISTRZEM „5 SEKUND”

Zapraszamy chętnych uczniów do biblioteki szkolnej na długich przerwach w każdy poniedziałek w dniach 16-30.11. Pierwsza rozgrywka odbędzie się 16.11 o godz. 10:40. Zwycięzca zostanie nagrodzony, a jego nazwisko zostanie umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.

Biblioteka serdecznie zaprasza :)

Nieustający Konkurs Czytelniczy

REGULAMIN: czytaj dalej »

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

czytaj dalej »

Konkurs Pięknego Czytania

dsc01519Dnia 8 października w sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbył się XIV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania.  Na scenie wystąpiło prawie czterdzieścioro uczniów z powiatu koszalińskiego – zwycięzcy wcześniejszych eliminacji.

czytaj dalej »

Mistrz Pięknego Czytania

Wybraliśmy Mistrza
W dniu 23 września 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas I, I, i III. Każdy z uczestników musiał przygotować tekst poetycki Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Rywalizację wygrała Zuzanna Molenda z klasy II B. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Nastolatki w bibliotece

nastolatki_1Dnia 16 września o godz. 10.00. Siódemkowe Mole Książkowe uczestniczyły w spotkaniu z panią Katarzyną Majgier w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Była to kolejna akcja koszalińskiej biblioteki pt. „Nastolatki w bibliotece”. czytaj dalej »

Wybory książek 2015

Wybory książekKliknij zdjęcie

Dar klas trzecich 1999

Do biblioteki szkolnej na rok 2015/16 zostały zakupione nowe pozycje książkowe jako dar klas trzecich z rocznika 1999: czytaj dalej »