dsc01519Dnia 8 października w sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbył się XIV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania.  Na scenie wystąpiło prawie czterdzieścioro uczniów z powiatu koszalińskiego – zwycięzcy wcześniejszych eliminacji.

Nasze Gimnazjum reprezentowała Zuzanna Molenda z klasy II b. Każdy uczestnik miał za zadanie przeczytać dwa teksty: jeden wybrany przez siebie wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz drugi wylosowany fragment tekstu– wybrany przez organizatora. Na koniec konkursu każdy uczestnik otrzymał książkę. Mistrzami Pięknego Czytania w kategorii gimnazjów została Agnieszka Tkacz z koszalińskiego gimnazjum numer 11. Dziękujemy naszej uczennicy za godne reprezentowanie szkoły.