II Noc Koszalińskich Poetów

img_080310 kwietnia 2015 roku w Filii nr 11 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyła się II Noc Koszalińskich Poetów. czytaj dalej »

Z wizytą w Świecie Książki

ksia_1Siódemkowe Mole Książkowe z wizytą w “Świecie Książki”

24 kwietnia 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostali zaproszeni przez Beatę Niestryjewską do księgarni “Świat Książki”.  czytaj dalej »

Wybory Książek

Dnia 31 marca (wtorek) zakończyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. W naszej szkole głosowali wszyscy uczniowie będący na zajęciach 09 lutego, ponieważ wybory odbywały się na lekcjach. Można było głosować na książki, które się przeczytało w ostatnim czasie oraz zagłosować na książki, które chciałoby się przeczytać – była sporządzona lista 27 pozycji książkowych. Oto te wyniki: czytaj dalej »

Akcja strój

Dnia 25 marca (środa) po raz kolejny przeprowadziliśmy w naszej szkole „Akcję STRÓJ”, która związana jest z programem Kurs Dobrego Wychowania. czytaj dalej »

Wyniki-Mistrz pięknego pisania

dscn1101-do-wydrukuW dniach od 2 do 6 marca odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Mistrz pięknego pisania”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z różnych klas: czytaj dalej »

Wyniki konkursu-Rozumiem to, co czytam. Siła wyobraźni

dsc_9289Wyniki Szkolnego konkursu czytelniczego
W konkursie udział wzięli: czytaj dalej »

Konkurs na mistrza! i konkurs czytelniczy.

Konkurs 1 i Konkurs 2  czytaj dalej »

Siódemkowe Mole Książkowe i testy osobowości

Dnia 18 lutego (czwartek) odbyło się spotkanie Moli Książkowych z cyklu „Kurs Dobrego Wychowania”. Rozmawialiśmy o tym, jak być szczęśliwym i jak uszczęśliwiać innych. czytaj dalej »

Siódemkowe Mole Książkowe i gry planszowe

img_0787Dnia 12 lutego o godz. 18.00. odbyło się spotkanie Moli Książkowych. Tym razem w bibliotece szkolnej rozpracowywaliśmy gry planszowe, takie jak: „5 sekund”, „Dobble” i „Dixit”. czytaj dalej »

Kolejne spotkanie Siódemkowych Moli Książkowych

MoleZapraszamy na kolejne spotkanie Siódemkowych  Moli  Książkowych

Cykl: Kurs Dobrego Wychowania

pt.Poznaj siebie i innych czytaj dalej »

Akcja: Ogólnopolskie Wybory Książek

W poniedziałek – 9 lutego – odbędą się wybory książek.
Gdzie? Głosować będzie można w bibliotece na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania/nauczyciel bibliotekarz będzie też zbierał wasze głosy podczas lekcji (podajemy przykładowe propozycje książek)
Po co? Ponieważ trwa publiczna debata na temat zainteresowań czytelniczych młodych ludzi oraz lektur, które powinny być dostępne w bibliotekach. czytaj dalej »

Siódemkowe Mole Książkowe i Beata Niestryjewska

dsc_6053Dnia 18 listopada o godz. 18.00. Siódemkowe Mole Książkowe gościły w bibliotece szkolnej panią Beatę Niestryjewską –  księgarza. Czym się różni sprzedawca książek od księgarza? Sprzedawca tylko sprzedaje, a księgarz umie doradzić  i zaproponować książkę, a ma na to zaledwie 3 minuty. czytaj dalej »

Nowości biblioteczne

Po raz kolejny udało się pozyskać nowe książki do biblioteki szkolnej. Oto one:

Flanagan J. „Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu”
Flanagan J. „Zwiadowcy. Płonący most”
Collins S. „Igrzyska śmierci. W pierścieniu ognia”
Roth V. „Wierna” (3 tom „Niezgodnej”)
Kosmowska B. „Niechciana”
Kosmowska B. „Puszka”
Kosmowska B. „Pozłacana rybka”
Kosmowska B. „Buba. Sezon ogórkowy”

Podchody czytelnicze

img_0636Dnia 21 października (wtorek) o godz. 18.00. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Siódemkowych Moli Książkowych. Tym razem nie czytaliśmy książek, tym razem bawiliśmy się w podchody. Cała szkoła została obwiązana sznurkiem, a Nasze Mole „po nitce do kłębka” mieli znaleźć 6 kopert z zadaniami do wykonania. czytaj dalej »

Mistrz Pięknego Czytania

Dnia 8 października w sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbył się XIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania pt. „Czytamy Musierowicz”. Nasze Gimnazjum reprezentował Szymon Konczyński z klasy II c. czytaj dalej »

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 1 – 8 czerwca trwał tydzień czytania organizowany przez fundację „Cała Polska czyta Dzieciom”. Włączyliśmy się w tę akcję. W klasie IIe była czytana książka Heidi Hassenmuller „Mam dość”. W klasie Id była natomiast czytana książka Cornelii Funke „Książę Złodziei”. W obydwu klasach książki czytała m.in. pani Dyrektor Urszula Monkiewicz, pani pedagog Marcelina Bielak, pani polonistka Katarzyna Szymańska oraz nauczyciel bibliotekarz Beata Piasecka.

Siódemkowe Mole Książkowe

dsc09869Dnia 17 września grupa naszych uczennic (Siódemkowe Mole Książkowe) były na spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską w Bibliotece Publicznej. czytaj dalej »

Siódemkowe Mole Książkowe

mole_2Dnia 5 czerwca o godz. 18.00 w sali 32 odbyło się już drugie spotkanie Siódemkowych Moli Książkowych pt. „Ja i moja książka”. czytaj dalej »

Nowe książki

Na początku kwietnia 2014r. zakupiliśmy do naszej biblioteki nowe książki. Zwracamy szczególną uwagę na te, które poruszają poważne problemy młodzieży, często tematy tabu, czytaj dalej »

Tydzień bibliotek

0012Dnia 12 maja z okazji Tygodnia Bibliotek (8-15maja) uczennice klas pierwszych (Siódemkowe Mole Książkowe) uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej pt.” czytaj dalej »

Spotkanie bez nazwy – konkurs

Na pierwszym spotkaniu z książką „Spotkanie bez nazwy” został ogłoszony konkurs na nazwę naszych spotkań. Dziś rozstrzygamy konkurs. Oficjalna nazwa to: SIÓDEMKOWE MOLE KSIĄŻKOWE. Nagrody zostaną przyznane na majowym spotkaniu dla Oliwii Dybzy i Wiktorii Kaniewskiej, bo to z ich propozycji powstała nazwa spotkań z książką. M. Funke, B. Piasecka

Wystawa fotograficzna

OGŁOSZENIE

Biblioteka szkolna ogłasza akcję

„SZKOŁA WCZORAJ, SZKOŁA DZIŚ” czytaj dalej »

Spotkanie bez nazwy

Dnia 27 marca b.r. w godz. 18.00. – 20.00. odbyło się pierwsze spotkanie z książką pod hasłem „Spotkanie bez nazwy”. Zaproszonym gościem była pani Danuta Krajewska z filii nr 11 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wańkowicza. czytaj dalej »

Lekcje biblioteczne

Od drugiego semestru 2014 r  w naszej szkolnej bibliotece prowadzone są lekcje biblioteczne pod kierunkiem pani Beaty Piaseckiej. czytaj dalej »