Między Kartkami

Kartkami_4Dnia 18 maja uczestnicy koła bibliotecznego udali się na spotkanie do księgarni „Między Kartkami” na spotkanie z aktorką p. Kasią Ulicką-Pydą. Poznaliśmy pracę aktora w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. czytaj dalej »

Koło biblioteczne w księgarni

Dnia 10 kwietnia uczestnicy koła bibliotecznego udali się do księgarni „Między kartkami” (jesteśmy na Facebooku)  na spotkanie z Katarzyną Lesner – przyrodnikiem, podróżnikiem, ornitologiem.

czytaj dalej »

DZIEŃ CZEKOLADY – PODSUMOWANIE

Dnia 12 kwietnia odbył się konkurs – gra terenowa o czekoladzie. Pytania były na kolorowych kartkach porozklejane w całej szkole. W konkursie wzięło udział 55 uczniów. Dziękuję wszystkim za miłą zabawę. Organizator konkursu: Beata Piasecka, bibliotekarz

Historia czekolady

Uczestnicy Koła Bibliotecznego w kinie

Dnia 15 marca (czwartek) w ramach koła bibliotecznego poszliśmy do kina na ekranizację powieści „Każdego dnia” na godz. 15.20. Dwa dni wcześniej omawialiśmy na spotkaniu koła bibliotecznego tę powieść „Każdego dnia” autorstwa Levithan David. Czytaliśmy ją wspólnie i snuliśmy przypuszczenia, co może być dalej, jak to się zaczęło w ogóle. Niesamowita. Polecamy książkę i film.

Opiekun koła: Beata Piasecka

Koło Biblioteczne

Biblioteka_1Dnia 6 marca o godz. 14.00 odbyło się w bibliotece kolejne spotkanie Koła Bibliotecznego. Tym razem wyruszyłyśmy do księgarni „Między Kartkami” przy ul Zwycięstwa 90-92 w Koszalinie. Na miejscu przy gorącym kakao z piankami rozmawiałyśmy o książkach z p. Beatą Niestryjewską, księgarzem i właścicielem księgarni. Umówiłyśmy się też na kolejne spotkanie w księgarni – tym razem z aktorem. Na koniec spotkania grałyśmy w grę „Statki” – znaną, a jakże zapomnianą grę, do której wystarczy kartka w
kratkę i długopis.

Zapraszam na spotkania Koła Bibliotecznego we wtorki i czwartki od. godz. 14.00.
Beata Piasecka, nauczyciel bibliotekarz

Noc w bibliotece 2017

noci_2017_12Andrzejkowa Noc w Bibliotece odbyła się z 1 na 2 grudnia. Spotkaliśmy się o 20.00. na sali gimnastycznej. Po rozłożeniu rzeczy i przygotowaniu kolacji zaczęliśmy podchody biblioteczne.

Tego roku były oparte o książkę: „Charlie i fabryka czekolady”. Uczniowie losowali karteczki, na których były imiona, nazwiska, cechy charakterystyczne pięciorga dzieci, które odwiedziły fabrykę czekolady. Osoby, które najszybciej się odnalazły i stworzyły grupę danej postaci, zaczynały podchody jako pierwsze i tak kolejne grupy. czytaj dalej »

Noc w bibliotece

Noc w bibliotece

Regulamin                                            zgoda rodziców

Andrzejki

„Nie osądzaj książki po okładce”.

KsiążkiPAŹDZIERNIK- MIĘDZYNARODOWY

 MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 Z tej okazji zapraszam na akcję

„Nie osądzaj książki po okładce”

 Wstąp do biblioteki szkolnej w dniach 24 – 31 października!  Sprawdź, wybierz i odkryj, co kryje się w szarym papierze!

 Beata Piasecka, nauczyciel bibliotekarz

Nowości w bibliotece szkolnej

Książki zakupione w wakacje już do wypożyczenia :)

Przede wszystkim sfilmowane powieści
1. Slumdog milioner z ulicy
2. Bez mojej zgody
3. Ponad wszystko
4. Podróż na sto stóp
5. Dziewczyna z pociągu
czytaj dalej »

Noc w bibliotece

II Noc w Bibl1_5iotece

W dniu 31 marca chętni uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w II Nocy w Bibliotece. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20.00 a zakończyło się o godzinie 8.00 rano następnego dnia. Pierwszą atrakcją było spotkanie z gościem koszalińskim podróżnikiem i fotografikiem – Edwardem Grzegorzem Funke. czytaj dalej »

Dzień czekolady-12 kwietnia

CzekoladaZ okazji Światowego Dnia Czekolady zapraszamy na Konkurs – grę terenową po szkole 12 kwietnia 2017r. Wstąp do biblioteki, wylosuj pytanie, znajdź to pytanie w szkole, odpowiedz bibliotekarzowi, a otrzymasz CZEKOLADKĘ .
Biblioteka szkolna zaprasza !!!

Warsztaty dziennikarsko-literackie

dziennikarsko-literackie_8W dniach 26 stycznia i 2 lutego w godzinach 9.00-13.00 odbyły się w naszej szkole warsztaty dziennikarsko-literackie z pisarzem i podróżnikiem Krzysztofem Petkiem. Chętni uczniowie mogli wysłuchać relacji o rzeczywistej pracy dziennikarza. Otrzymali też zadania do wykonania, oto niektóre z nich:
1. Napisz krótki felieton, nadając mu jeden z tych tytułów (proszę przeczytać uważnie!): czytaj dalej »

Wybory książek 2017

W dniach 28 lutego – 2 marca zostały przeprowadzone w szkole Wybory Książek 2017. Polegały one na tym, że uczniowie otrzymali karty do głosowania na 3 tytuły książek, które poleciliby do zakupienia do biblioteki szkolnej. Wyniki w załączniku. Dziękujemy wszystkim za udział w kolejnej akcji bibliotecznej.

:) B. Piasecka i M. Funke

Książki polecane przez uczniów Gimnazjum nr 7 w Koszalinie

Noc w bibliotece

Noc w BiblioteceRegulamin Nocy w Bibliotece

Gimnazjum Nr 7 im. Konstytucji 3 Maja w Koszalinie

zgoda rodziców opiekunów na noc w bibliotece

Z książką w tle

krason-drozdz-3dDnia 3 marca został rozstrzygnięty KONKURS „Z KSIĄŻKĄ W TLE”.
I MIEJSCE: A. WYRWICKI 3B, oraz M. KRASOŃ i J. DROŻDŻ 3D
II MIEJSCE: J. KUZIOMKO 3B
III MIEJSCE: P. WIELOCH 2A
Biblioteka szkolna i Stowarzyszenie „Sowa” gratuluje zwycięzcom. Nagrody w postaci kart do Empiku zostaną rozdane na koniec roku szkolnego.

Zapraszamy do galerii

Mistrzostwa gry w Chińczyka zakończone

zawody_w_cinczyka_4Dnia 31 stycznia o godz.9.00. odbyły się Mistrzostwa gry w Chińczyka w bibliotece szkolnej. Gra toczyła się przez trzy godziny lekcyjne. Było 14 zawodników.Do półfinału przeszło 8 osób. czytaj dalej »

Spotkanie w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

IMG_8112Dnia 18 stycznia o godz. 10.00. odbyło się spotkanie z Krzysztofem Petkiem, w którym uczestniczyli nasi gimnazjaliści.
Kim jest Krzysztof Petek? Dziennikarz. Detektyw. Pisarz. Organizator wypraw. Instruktor survivalu. Adept kung-fu. Na pewno – freelancer. Wiele funkcji, wiele zawodów – ale jeden cel: Czegokolwiek się podejmuje, działa rzetelnie i profesjonalnie.
Na spotkaniu pisarz i podróżnik opowiadał, skąd bierze pomysły do napisania książek, jak przygotowuje się do podróży… Na koniec zaprosił na swoje wyprawy, których jest organizatorem oraz na warsztaty literackie, których chętnie się podejmie w szkole. Więcej informacji na stronie www.petek.net.pl

KONKURS „Z książką w tle”

Biblioteka szkolna i Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 7 „Sowa” ogłaszają konkurs fotograficzny z książką.
Zdjęcia z książką przynosimy wydrukowane do biblioteki do końca lutego. Rozstrzygniecie konkursu do 10 marca.

Regulamin:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Gimnazjum nr 7.
  2. Uczestnicy konkursu wybierają sobie książkę, tworzą do niej tło i robią zdjęcie.
  3. Przy wykonaniu jednego zdjęcia mogą brać udział tylko 2 osoby.
  4. Zdjęcia robimy według podanych przykładów, choć liczymy na fantazję uczniów.
  5. Wydrukowane i podpisane zdjęcie przynosimy do biblioteki szkolnej w terminie do 18 lutego b.r.
  6. Konkurs rozstrzygnie Komisja w składzie: Beata Piasecka, Marzena Niechajczyk, Agnieszka Dybza-Zienowicz, Ilona Cieślik.